تابلو لایت باکس چیست؟

تابلو لایت باکس چیست؟

تابلو لایت باکس نوعی تابلو است که از ظرفی که روشن می شود ساخته می شود.

معمولاً یک قطعه نازک از مواد وجود دارد که ظرف را با متن و اطلاعات روی آن می پوشاند.

ظرف خود روشن می شود و کل تابلو را روشن می کند. تابلو های لایت باکس در افزایش فروش شما تاثیر بسزایی دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علائم لایت باکس و سایر علائم تجاری به خواندن زیر ادامه دهید یا امروز با کارشناسان Tablo-azin تماس بگیرید .

تابلو لایت باکس چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد، علامت لایت باکس نوعی علامت است که عمدتاً از یک ظرف و یک لایه نازک از مواد ساخته می شود. ظرفی که روشن می شود و کل تابلو را روشن می کند .

جایگزین های تابلو لایت باکس چیست؟

اگر یک تابلوی نورانی می‌خواهید اما احساس می‌کنید سبک متفاوتی می‌خواهید، گزینه‌های نورپردازی دیگری نیز برای شما وجود دارد.

نور پس زمینه

نور پس‌زمینه ، به عبارت ساده، نشانه‌هایی است که از پشت روشن می‌شوند. چراغ هایی مانند LED ها در پشت علامت و یا حروف علامت (مانند حروف کانال روی علامت) نصب می شوند.

این باعث می‌شود که علامت یا حروف در اطرافشان درخشنده باشند. تابلوهای نور پس زمینه گزینه جذابی هستند و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند. تابلوهای دارای نور پس‌زمینه جذاب هستند و می‌توانند پررنگ باشند، اما معمولاً به روشنی تابلوهای لایت‌باکس نیستند.

علائم دیجیتال

تابلوهای دیجیتال روشن می شوند و در شب به راحتی قابل مشاهده هستند

تابلوهای دیجیتال با صفحه نمایش دیجیتال ساخته می شوند و بنابراین با طراحی روشن می شوند.

علائم دیجیتال ممکن است به دلیل ماهیت علامت، امکان سفارشی سازی بیشتر نور را فراهم کنند. بسته به نوع علامت دیجیتالی که انتخاب می کنید، ممکن است بتوانید روشنایی، کنتراست و سایر عناصر نور را تنظیم کنید.

نورپردازی جلو

تابلوهای چراغ جلو دارای چراغ هایی هستند که درست در قسمت جلویی تابلو نصب شده اند. به عنوان مثال، علامتی که با حروف کانال ساخته شده است، می تواند چهره ای روشن داشته باشد . این به خود حروف اجازه می دهد تا روشن شوند.

تابلوهای چراغ جلو را می توان با نور پس زمینه ترکیب کرد تا تابلویی فوق العاده روشن ایجاد کند. یا، می توانید فقط نور جلو را انتخاب کنید تا به تاکید بر حروف علامت شما کمک کند!

آیا برای کسب و کار خود به یک علامت روشن نیاز دارید؟

دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است یک علامت نورانی بخواهید.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید یک تابلوی نورانی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. توجه به این نکته مهم است که هر نوع علامتی را می توان روشن کرد.

تابلوی لایت باکس یکی از سبک‌های تابلوی نورانی است. تابلوی ویترین فروشگاه، دکل یا تابلوی بنای یادبود و حتی تابلوهای داخلی را می توان به عنوان لایت باکس طراحی کرد!

مهم نیست که چه نوع علامت نورانی را انتخاب می کنید، در اینجا دلایلی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است یک تابلوی نورانی برای کسب و کار شما مناسب باشد:

 • به راحتی در شب دیده می شود: علائم نورانی به راحتی می توانید ببینید که چه کسی هستید و شغل شما چیست، حتی زمانی که خورشید غروب می کند. در برخی از مناطق با نور ضعیف، زمانی که هوا تاریک است، ممکن است خواندن تابلوی شما بدون نور غیرممکن باشد.
 • جذابیت زیبایی شناختی: نشانه هایی که روشن می شوند نه تنها کاربردی هستند، بلکه می توانند جذاب هم باشند! برخی از کسب و کارها انواع خاصی از روشنایی را بر اساس جذابیت های زیبایی شناختی و ترجیحات سبک انتخاب می کنند.
 • به مشتریان کمک می کند شما را پیدا کنند: بسته به موقعیت مکانی کسب و کار شما، پیدا کردن شما برای مشتریان ممکن است دشوار باشد. به عنوان مثال، اگر پشت ساختمان دیگری، فراتر از یک گوشه، یا در یک میدان بسیار شلوغ قرار دارید. یک تابلوی روشن می تواند به مشتریان شما کمک کند تا شما را در روز یا شب پیدا کنند!

آیا باید از نورپردازی صرف نظر کنم؟

برخی از سبک های نشانه مانند تابلوهای بنر را نمی توان روشن کرد.

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که اگر از ظاهر آن خوشتان نمی آید، تابلوی نورانی لازم نباشد.

تقریباً در همه موارد، اضافه کردن روشنایی فقط به نشانه شما می افزاید اما اگر بودجه کمی دارید و نیازی به علامتی ندارید که روشن شود، ممکن است از آن صرف نظر کنید!

بنابراین، ممکن است بخواهید از روشن کردن علامت خود صرف نظر کنید اگر…

 • کسب و کار شما در داخل است: به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما در داخل یک مرکز خرید یا ساختمان دیگری است، ممکن است نورپردازی عالی به نظر برسد اما ضروری نیست.
 • کسب و کار شما فقط در طول روز کار می کند: تابلوهای نورانی می توانند به مشتریان کمک کنند تا کسب و کار شما را در هر ساعت ببینند، اما اگر کسب و کار شما فقط در طول روز کار می کند، ممکن است نورپردازی در اولویت نباشد.
 • علائم دیگری وجود دارد که به کسب و کار شما اشاره می کند: برای مثال، اگر کسب و کار شما در میدانی است که دارای یک تابلوی ستون بزرگ است که کسب و کار شما را فهرست می کند، ممکن است به تابلویی که آنقدر برجسته باشد نیاز نداشته باشید.
 • شما سبکی می خواهید که نورپردازی نشود: تقریباً همه علائم را می توان روشن کرد، اما استثناهایی وجود دارد. به عنوان مثال، تابلوهای بنر و احتکار ساختمانی نورانی نیستند.

اگر مطمئن نیستید که یک تابلوی لایت باکس یا نوع دیگری از تابلوهای نورانی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید یا نه، بهتر است با کارشناسان تابلو آذین صحبت کنید تا ببینید چه چیزی برای شما و نیازهای منحصر به فرد شما بهترین است. گرافیک تابلو در کیفیت آن تاثیر بسیار زیادی دارد.

قیمت تابلوی لایت باکس چقدر است؟

از آنجایی که تابلوهای تجاری بسیار بر اساس نیازهای منحصر به فرد شرکت شما سفارشی شده اند، نمی توان دقیقاً گفت که هزینه یک تابلو چقدر خواهد بود.

با این حال، این عوامل بر برچسب قیمت نهایی تأثیر می گذارد:

 • اندازه تابلو
 • نوع روشنایی
 • حروف استفاده شده
 • مواد مورد استفاده (به عنوان مثال نوع فلز، وینیل و غیره)
 • کیفیت مواد استفاده شده
 • هزینه های نصب

برای به دست آوردن دقیق ترین برآورد در مورد هزینه نهایی تابلوی لایت باکس خود، با کارشناسان تابلو آذین تماس گرفته و قیمت بگیرید.

تابلو لایت باکس
تابلو لایت باکس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.