ایده هایی برای لوگو های تجاری – 17 نکته و استراتژی

ایده هایی برای لوگو های تجاری – 17 نکته و استراتژی

1. اول فکر کنید بعد ایجاد کنید

قبل از اینکه حتی به فکر ایجاد لوگوی خود باشید، ابتدا باید در مورد برند خود فکر کنید و آن را درک کنید . از خود سوالاتی بپرسید مانند:

  • شما کی هستید؟
  • شرکت شما به چه معناست؟
  • چه حسی را می خواهید در مشتریان خود برانگیزید؟

هنگامی که تصویر واضح تری از برند خود داشتید، نقطه شروع خوبی برای ایجاد لوگو خواهید داشت. اگر شما لوگو مناسبی داشته باشید میتوانید علائم تبلیغاتی خوب ، نشانه های داخلی و بهترین تابلو در اصفهان داشته باشید.

2. داستان برند خود را ایجاد کنید

بعد، باید یک داستان برند ایجاد کنید . داستان برند حکایتی است که در مورد تاریخچه و ایجاد برند شما صحبت می کند و بینش های منحصر به فردی در مورد بنیانگذاران آن ارائه می دهد. داستان های برند به مشتریان شما کمک می کند تا با برند شما در سطح انسانی ارتباط برقرار کنند.

یک داستان برند خوب می تواند به مشتریان شما کمک کند تا احساس خوبی نسبت به خرید محصولات یا استفاده از خدمات شما داشته باشند و آنها را وفادارتر کند. اگر در مورد چگونگی ایجاد یک داستان برند مطمئن نیستید، این پست را بررسی کنید ” داستان برند: داستانی که مهم است. ” سعی کنید لوگوی خود را با داستان برند خود گره بزنید.

3. نام تجاری خود را بگنجانید

اکنون که به این فکر کرده اید که برندتان چیست، سعی کنید آن احساس و تصویر را در لوگوی خود به کار ببرید. از تصاویر، رنگ ها و زبانی استفاده کنید که به وضوح تصویر برند شما را نشان دهد.

4. با کارکنان خود طوفان فکری کنید

شما یک منبع عالی برای ایده ها در دستان خود دارید – کارکنان خود. با کارمندان خود بنشینید و ایده هایی را برای آرم های تجاری مطرح کنید . کارکنان شما از قبل می دانند کسب و کار شما در مورد چیست، بنابراین آنها یکی از بهترین منابع شما برای ایده های عالی هستند.

5. مخاطبان هدف خود را بشناسید

هنگام توسعه ایده برای لوگوهای تجاری، نه تنها مهم است که بدانید شرکت شما در مورد چیست، بلکه مهم است که بدانید مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند.

در مورد بازار هدف خود ایده روشنی داشته باشید و سپس با در نظر گرفتن آن مشتریان یک لوگو ایجاد کنید.

به عنوان مثال، اگر کودکان را هدف قرار می دهید، پس لوگوی خود را بازیگوش و سرگرم کننده کنید. اگر سالمندان را هدف قرار می دهید، از طراحی سنتی تر و قابل اعتمادتر استفاده کنید.

6. از اصطلاحنامه استفاده کنید

هنگام ایجاد ایده برای لوگوهای تجاری، اصطلاحنامه می تواند بهترین دوست شما باشد. 10 کلمه یا بیشتر را که با نام تجاری، مأموریت و ارزش‌های خود مرتبط می‌دانید فهرست کنید و سپس آن کلمات را در اصطلاحنامه جستجو کنید تا لیست بیشتری از کلماتی که می‌توانید برای ایده‌های لوگو استفاده کنید ارائه دهید.

7. آن را بی زمان کنید

بسیاری از ایده‌ها برای لوگوهای تجاری در نهایت از یک روند یا مد فعلی پیروی می‌کنند و پس از چند سال، قدیمی به نظر می‌رسند.

سعی کنید لوگوی خود را چیزی بسازید که در آزمون زمان مقاومت کند. آن را ساده نگه دارید و از فونت ها، تصاویر یا گفته های مرسوم استفاده نکنید.

8. به خاطر سپردن آن را آسان کنید

مطمئن شوید که لوگوی انتخابی شما به اندازه کافی ساده و جذاب باشد که مردم آن را به خاطر بسپارند، حتی اگر فقط یک بار آن را دیده باشند. یک شعار جذاب یا تصویری را بگنجانید که بلافاصله در ذهن مردم بماند

9. کمتر، بیشتر است

وقتی صحبت از طراحی لوگوهای تجاری می شود، معمولاً کمتر است. وسوسه نشوید که آن را خیلی به هم ریخته یا پرحرف بسازید. آن را ساده، آسان برای خواندن و با طراحی یکپارچه نگه دارید.

10. کمک حرفه ای بگیرید

ایده خوبی است که کمی بیشتر هزینه کنید و یک طراح حرفه ای را استخدام کنید تا لوگوی کسب و کار شما را برای شما طراحی کند.

طراحي را انتخاب کنيد که به ايده هاي شما گوش دهد و بداند چگونه آنها را در يک لوگوي حرفه اي زنده کند.

11. از رنگ ها به نفع خود استفاده کنید

استفاده از رنگ های مناسب کلید طراحی یک لوگوی عالی است. رنگ ها می توانند احساسات و عواطف را به صورت ناخودآگاه منتقل کنند.

به عنوان مثال، رنگ آبی احساس اعتماد و صداقت را ایجاد می کند، در حالی که قرمز می تواند هیجان و حتی گرسنگی را برانگیزد. رنگ های مناسب را برای مطابقت با پیامی که می خواهید به تصویر بکشید انتخاب کنید.

12. یک فونت دلپذیر انتخاب کنید

به معنای واقعی کلمه هزاران نوع مختلف فونت برای انتخاب وجود دارد، بنابراین از کجا شروع کنید؟ اینجاست که یک طراح حرفه ای می تواند به شما کمک کند. شما می خواهید فونتی را انتخاب کنید که به راحتی خوانده شود، منحصر به فرد باشد و با برند شما مطابقت داشته باشد. شما با فونت مناسب میتوانید یک تابلو ال ای دی یا تابلو برجسته جذاب با لوگو خود بسازید.

13. از تصاویر عاقلانه استفاده کنید

مطمئن شوید که تصاویر شما دارای هدف هستند و فقط به خاطر داشتن یک تصویر، هدفی را در آن قرار ندهید. از نمادها یا تصاویر ساده برای به تصویر کشیدن اینکه چه کسی هستید و شرکت شما چه می کند استفاده کنید.

14. خارج از جعبه برای شکل فکر کنید

لزومی ندارد که لوگوی شما یک شکل مستطیلی معمولی باشد. انتخاب یک شکل منحصربه‌فرد می‌تواند به لوگوی شما شخصیت بیافزاید و کمک بیشتری به به تصویر کشیدن آنچه شرکت شما در مورد آن است کمک کند.

15. فضای سفید کافی بگذارید

داشتن فضای خالی “سفید” کافی روی لوگوی شما، آن را تمیزتر و حرفه ای تر می کند. وسوسه نشوید که آن را با عناصر بیش از حد شلوغ کنید.

16. لوگوی خود را خیلی باریک نکنید

اطمینان حاصل کنید که نام و لوگوی انتخابی شما آنقدر خاص نباشد که توانایی شرکت خود را برای گسترش محدود کنید.

برای مثال، Apple Computers تصمیم گرفت تا با گسترش خطوط تولید، نام خود را به Apple Inc. تغییر دهد. نام و لوگویی را انتخاب کنید که به شما امکان رشد در طول زمان را بدهد.

17. نام اصلی را انتخاب کنید

هرچه نام و لوگوی شرکت شما اصلی تر باشد، رقابت با حضور آنلاین برای شما آسان تر خواهد بود. اگر نامی را انتخاب کنید که یک عبارت جستجوی رایج باشد، پیدا شدن در نتایج جستجو برای شما دشوارتر خواهد بود. اگر نامی را انتخاب کنید که شرکت های دیگر قبلاً از آن استفاده می کنند، باید با آنها نیز رقابت کنید. شما با استفاده از نام مناسب میتوانید انواع تابلوی تجاری را بسازید.

لوگو تجاری
ایده لوگو تجاری
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.