طراحی گرافیک برای تابلو ها

طراحی گرافیک برای تابلو ها

طراحی گرافیکی برای تابلوها

هنگام برنامه ریزی تبلیغات فیزیکی، ارزش طراحی گرافیکی را برای تابلوها دست کم نگیرید.

تقریباً هر کسب و کار تجاری از علائم فیزیکی بیرونی برای تبلیغ، تبلیغ خود یا به سادگی کمک به افراد برای شناسایی محل کسب و کار استفاده می کند .

از آنجایی که علائم بسیار مهم هستند، بنابراین مهم است که مطمئن شوید که علائم شما کسب و کار شما را به گونه ای که می خواهید درک کنید نشان می دهد. برای مشاوره در این زمینه و در طراحی تابلو اصفهان ، طراحی نما کامپوزیت اصفهان ، طراحی تابلو برجسته اصفهان میتوانید با گروه تبلیغاتی آذین در تماس باشید.

برای مثال ها و توضیحات در مورد جنبه های مختلف طراحی گرافیکی نشانه ها، بخش های زیر را بررسی کنید:

  • نکات کلی طراحی
  • انتقال اطلاعات صحیح
  • ملاحظات عملی

گاهی اوقات، تابلوی بیرونی شما اولین چیزی است که مشتریان از کسب و کار شما می بینند، بنابراین مهم است که اولین تصور خوب را ایجاد کنید!

نکات کلی طراحی

بسیاری از عناصر و اصول طراحی که ممکن است در کلاس های ابتدایی یا در دوره های طراحی مقدماتی با آنها مواجه شده باشید، در طراحی گرافیک برای تابلو ها اعمال می شود.

جایی که تابلوهای فضای باز از نظر طراحی با چیزی مانند تبلیغات دیجیتال تفاوت دارند این است که باید در واقع چشم را از فاصله فیزیکی بسیار بیشتری جلب کنند. به همین دلیل است که مهم ترین نکات کلی طراحی حول محور تشخیص و قابل توجه بودن می چرخد.

قوانین تابلوهای بزرگ مانند بیلبوردها کمی متفاوت است. این نشانه ها فضای بسیار بیشتری برای کار کردن دارند، بنابراین می توانید خلاقیت بیشتری در تبلیغات خود داشته باشید .

مثال شماره 1 – لوگوهای پررنگ

لوگوهای برند در اینترنت لوکس بودن پیچیده و ظریف بودن را دارند، اما در کنار خیابان، هیچ کس متوجه نخواهد شد که نشانه شما دارای بافت یا استعداد هنری خاصی باشد.

به همین دلیل است که لوگوی شما باید برجسته، ساده و متمایز باشد. استفاده از فونت خوب خواندن آن را آسان می‌کند و استفاده از رنگ، به‌ویژه در برابر پس‌زمینه مشکی، باعث می‌شود طرح از فاصله دور ظاهر شود.

خوشبختانه، در صورت نیاز به الهام گرفتن برای لوگوی خود، وب سایت های زیادی وجود دارند که می توانید به آنها مراجعه کنید .

مثال شماره 2 – رنگ قابل توجه

از نظر روانشناسی، انسان رنگ قرمز را با زنگ خطر یا حتی خطر مرتبط می کند . بسیاری از فروشگاه‌ها از این واکنش با استفاده از پاشیدن‌های بزرگ قرمز استفاده می‌کنند، مخصوصاً در فروش تابلوهای تبلیغاتی.

از طرف دیگر، رنگ زرد را در نظر بگیرید. مطالعات نشان می دهد که رنگ زرد قابل توجه ترین رنگ است . اما مراقب نحوه استفاده از رنگ زرد باشید، زیرا دیدن آن در نور خورشید سخت تر است.

مثال شماره 3 – طراحی فیزیکی

شکل واقعی و طرح کلی نشانه شما نیز در طراحی مهم است.

سعی کنید موادی را برای قاب نشانه خود انتخاب کنید که مکمل گرافیکی باشد که انتخاب کرده اید.

به عنوان مثال، علامت در این تصویر از بتن در بالا و پایین استفاده می کند تا به عنوان یک حاشیه عمل کند و کلمات مهم تر را در وسط پرانتز قرار دهد.

انتقال اطلاعات صحیح

هنگام در نظر گرفتن طراحی گرافیکی برای نشانه ها، زیبایی شناسی گرافیک نمی تواند مانع از انتقال اطلاعات مفید به مشتری شما شود. نشانه ای که عالی به نظر می رسد اما چیزی نمی گوید بی فایده است.

حداقل، یک علامت تجاری باید نام یا لوگوی کسب و کار را نشان دهد، اما همچنین می تواند شامل آدرس، شعار، ساعات کار یا اطلاعات تماس باشد.

مثال شماره 1 – واضح و ساده

اگر مجبور نیستید، اطلاعات روی تابلوی خود را بیش از حد شلوغ نکنید.

استفاده از کنتراست، مانند نوشتار سفید روی پس‌زمینه سیاه ، به برجسته‌تر شدن نام کسب‌وکارتان کمک می‌کند

اگر می‌دانید که مجبور نیستید اخبار یا به‌روزرسانی‌ها را از طریق علامت‌های خود در میان بگذارید، یک رویکرد گرافیکی ساده را در نظر بگیرید.

مثال شماره 2 – نمایشگرهای دیجیتال

در برخی موارد خاص، ممکن است ارزش افزودن متنی بیش از حد معمول به علامت خود داشته باشد، مثلاً اگر مدرسه یا مرکز اجتماعی هستید.

اگر راهی برای ارائه به‌روزرسانی‌های دوره‌ای به مشتریان، اعضا یا دانش‌آموزان خود می‌خواهید، یک علامت دیجیتال را در نظر بگیرید. می‌توان آن‌ها را طوری برنامه‌ریزی کرد که هرچه دوست دارید بگویند و در صورت نیاز به‌روزرسانی شوند.

ملاحظات عملی

در نهایت، به یاد داشته باشید که ملاحظات عملی مربوط به نصب یک علامت فیزیکی را نادیده نگیرید.

این نمونه‌ها از نظر فنی طراحی گرافیکی نیستند، اما به هم مرتبط هستند ، زیرا اجازه می‌دهند تصمیمات طراحی گرافیکی که قبلاً گرفته‌اید به‌درستی مورد قدردانی عموم قرار گیرند.

مثال شماره 1 – دید در شب

اگر در آب و هوای سردتری زندگی می‌کنید که در زمستان روزها کوتاه‌تر می‌شوند، یا در منطقه محلی شما اغلب باران یا کولاک می‌بارد، ممکن است تابلویی با حروف نور پس‌زمینه الکتریکی ضروری باشد.

ترکیب حروف روشن با رنگ های پررنگ به مشتریان کمک می کند بدون توجه به شرایط شما را پیدا کنند.

مثال شماره 2 – قد مناسب

برخی از تابلوها، مانند تابلوهای دکل ، اغلب در کنار جاده ساخته می شوند تا مردم بتوانند تابلو را هنگام رانندگی ببینند.

اگر تابلوی شما باید در بالای ترافیک قابل مشاهده باشد، یا شاید باید از پوشش گیاهی اطراف بلند شود، از فروشگاه تابلوهای سفارشی محلی خود در مورد نصب تابلوی بلند و واضح بپرسید.


طراحی تابلو
طراحی تابلو
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.